2FRESH Talk: Jak navrhovat užitečné produkty ve zdravotnictví

2FRESH Talk: Jak navrhovat užitečné produkty ve zdravotnictví

Nové technologie zásadně mění zdravotní péči. Mají potenciál usnadnit práci lékařům i zdravotnickému personálu. Přináší lepší péči a zážitek pacientům. Přijďte na půldenní akci věnovanou User Experience (UX). Disciplíně, díky které v rámci designového procesu navrhujeme hardware i software tak, aby byl užitečný a lidem se snadno používal.

čtvrtek 6. 2. 2020
2FRESH, Praha
Koupit vstupenku

Program 9.00 – 12.00

UX pro strategické řízení v mezinárodní healthcare organizaci — MSD

Petra se s vámi podělí o to, kdo všechno může být uživatel v nadnárodním „healthcare“ korporátu a jak vypadají typické i netypické projekty, na kterých výzkumníci participují.

BoB vás stručně provede různými příklady využití Design Thinkingu od těch orientovaných na UX design produktů, přes (re)design firemních procesů, až po definování nových strategií. Pokusí se shrnout, jak na sebe navazují UX design, Research, Product management a Agilní development a jaké principy se při tom snaží MSD následovat.

UX pro hardware a software healthcare produktu — 2FRESH & Tesla Medical

Hyperaktivní močový měchýř je závažné onemocnění, které postihuje každého šestého člověka bez ohledu na věk nebo kondici. Lukáš Doskočil z českého start-upu Tesla Medical a Milan Chvojka z agentury 2FRESH se s vámi podělí o zkušenosti, které získali během vývoje medicínského přístroje, který se na léčbu zmíněných potíží zaměřuje.

Dozvíte se, proč je dobré do navrhování zapojit koncové uživatele, jakými způsoby lze využít zkušenosti digitální agentury při vývoji software i hardware a jaké kroky se musejí stát, aby se takový produkt dostal až k pacientům a ti ho byli schopní snadno používat.

Panelová diskuze

Řečníci

Bob Marvan

Lukáš BoB Marvan

Design Thinking Lead – MSD

BoB pracuje jako Design Thinking Lead v MSD Czech Republic. Se svými kolegy připravuje a facilituje designové workshopy. V digitálu se pohybuje od roku 2000, různým formám designu a výzkumu se věnuje přes 12 let a dříve pracoval pro firmy Seznam.cz a AVG Technologies. Je předsedou Asociace UX, organizoval putovní výstavu zapixely.cz a sčítání UX profesionálů humansofux.com.

Petra Svobodová

Petra Svobodová

UX Research Lead – MSD

Petra vede tým výzkumníků v pražském MSD IT. Dříve se víc než 10 let intenzivně zabývala marketingovým výzkumem a výzkumem trhu. Nyní spolu s ostatními UX kolegy pomáhá optimalizovat produkty pro interní zaměstnance MSD z laboratoří i výroby po celém světě.

Lukáš Doskočil

Lukáš Doskočil

CEO – Tesla Medical

Lukáš se ve zdravotnictví pohybuje 8 let. Nejprve dělal obchodního ředitele ve společnosti Speciální Medicínská Technologie. Od roku 2014 stojí v čele českého start-upu Tesla Medical, který vyvíjí neinvazivní léčbu inkontinence, a usiluje o detabuizování tohoto problému.  

Milan Chvojka

Milan Chvojka

UX Designer – 2FRESH

Milan je designér a v 2FRESH vede UX tým. Zkušenosti s vývojem digitálních projektů sbírá od roku 1999. Začínal jako project manager a postupně se začal věnovat výhradně designu webů, aplikací a služeb. Pracoval pro velké korporace (O2, Kooperativa), malé společnosti (IGNUM, Smilebox) i státní organizace (Městská knihovna v Praze, Ústav organické chemie a biochemie).

Lukáš Liebich

Lukáš Liebich

Project Manager & Soft-Skill Trainer

Lukáš, který bude akci moderovat, pracuje jako projektový manažer, trenér soft-skills a facilitátor ve farmaceutickém průmyslu. Od roku 2012 se věnuje rozvoji komunikačních dovedností v mezinárodní neziskové organizaci Toastmasters International, kde od července 2019 působí v pozici District Director pro střední a východní Evropu.

Jakub Karlec

Jakub Karlec

Partner & UX Business Unit Leader – 2FRESH

Jakub je spolumajitel 2FRESH a má na starosti obchod. Dříve působil jako vývojář a poté UX designer. V 2FRESH založil a vedl UX tým. Pomáhá startupům i korporacím navrhovat digitální produkty, které jsou užitečné a snadno se ovládají.

Dozvíte se

Co je UX a jak pomáhá řešit specifika byznysu zdravotnictví.

Jak UX slouží strategii, vývoji a produktu ve zdravotnické organizaci.

Jak může UX pomoci při vývoji softwaru nebo hardwaru produktu.

Jak zapojit UX právě do vaší organizace, aby přinesla efektivní řešení pro pacienty.

Koupit vstupenku

„UX nám přináší možnost už v počáteční fázi vývoje ověřit, které z našich nápadů budou pro pacienty užitečné a které bude lepší zahodit. Díky tomu je navrhování produktu rychlejší a levnější.“

– Lukáš Doskočil, CEO Tesla Medical
Tesla Medical

Registrace na akci probíhá přes Eventbrite.
Cena vstupenky je 1 000 Kč.

Koupit vstupenku
Dotazy pište na e-mail

uxtalk@2fresh.cz

Místo konání

2FRESH
Františka Křížka 362/1
170 00 Praha 7
Ukázat na mapě